Pasternack PE3W08568-24
Part No.:
PE3W08568-24
Datasheet:
AetrixPE3W08568-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MCX
Shipping
Inventory:175
Comments
PE3W08568-24 Specifications
Style:
SMA to MCX
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
MCX Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-188 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz