Pasternack PE3W08568-36
Part No.:
PE3W08568-36
Datasheet:
AetrixPE3W08568-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MCX
Shipping
Inventory:175
Comments
PE3W08568-36 Specifications
Style:
SMA to MCX
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
MCX Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-188 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz