Pasternack PE3W08576-24
- Part No.:
- PE3W08576-24
- Datasheet:
PE3W08576-24.pdf
- Description:
- MCX Jack to MCX Plug Cable 24 In
- Shipping:
Inventory:175
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3W08576-24 Specifications
- Style:
- MCX to MCX
- 1st Connector:
- MCX Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector:
- MCX Plug
- Length:
- 24.00" (609.60mm)
- Cable Type:
- RG-188 DS
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms