Pasternack PE3W08640-12
Part No.:
PE3W08640-12
Datasheet:
AetrixPE3W08640-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO QMA
Comments
PE3W08640-12 Specifications
Style:
SMA to QMA
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
QMA Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz