Pasternack PE3W08640-24
Part No.:
PE3W08640-24
Datasheet:
AetrixPE3W08640-24.pdf
Description:
QMA Male Right Angle to SMA Male
Comments
PE3W08640-24 Specifications
Style:
SMA to QMA
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
QMA Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz