Pasternack PE3W08640-48
- Part No.:
- PE3W08640-48
- Datasheet:
PE3W08640-48.pdf
- Description:
- QMA Male Right Angle to SMA Male
PE3W08640-48 Specifications
- Style:
- SMA to QMA
- 1st Connector:
- SMA Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- QMA Plug, Right Angle
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- LMR 240
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 5.8 GHz