Pasternack PE3W08640-50CM
Part No.:
PE3W08640-50CM
Datasheet:
AetrixPE3W08640-50CM.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO SMP
Comments
PE3W08640-50CM Specifications
Style:
SMA to QMA
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
QMA Plug, Right Angle
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz