Pasternack PE3W08672LF-36
Part No.:
PE3W08672LF-36
Description:
BNC Male to SMC Plug Cable 36 In
Shipping
Inventory:554
Comments
PE3W08672LF-36 Specifications
Style:
BNC to SMC
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
SMC Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-196
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz