Pasternack PE3W08672LF-48
- Part No.:
- PE3W08672LF-48
- Description:
- BNC Male to SMC Plug Cable 48 In
- Shipping:
Inventory:554
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3W08672LF-48 Specifications
- Style:
- BNC to SMC
- 1st Connector:
- BNC Plug
- 2nd Connector:
- SMC Plug
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-196
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 1 GHz