Pasternack PE3W08718/HS-36
Part No.:
PE3W08718/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3W08718/HS-36.pdf
Description:
N Male to SMA Male Cable 36 Inch
Comments
PE3W08718/HS-36 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-188
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz