Pasternack PE3W08718/HS-48
- Part No.:
- PE3W08718/HS-48
- Datasheet:
PE3W08718/HS-48.pdf
- Description:
- N Male to SMA Male Cable 48 Inch
PE3W08718/HS-48 Specifications
- Style:
- SMA to N-Type
- 1st Connector:
- N-Type Plug
- 2nd Connector:
- SMA Plug
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-188
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 1 GHz