Pasternack PE3W08789-24
Part No.:
PE3W08789-24
Datasheet:
AetrixPE3W08789-24.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO QMA
Comments
PE3W08789-24 Specifications
Style:
RP-SMA to QMA
1st Connector:
RP-SMA Plug
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
QMA Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz