Pasternack PE3W08836/HS-12
Part No.:
PE3W08836/HS-12
Datasheet:
AetrixPE3W08836/HS-12.pdf
Description:
SMA Male Right Angle to SMB Plug
Comments
PE3W08836/HS-12 Specifications
Style:
SMA to SMB
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMB Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-188 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
White
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C