Pasternack PE3W08880-24
Part No.:
PE3W08880-24
Datasheet:
AetrixPE3W08880-24.pdf
Description:
COAX CBL TNC TO TNC
Shipping
Inventory:120
Comments
PE3W08880-24 Specifications
Style:
TNC to TNC
1st Connector:
TNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
TNC Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz