Pasternack PE3W09009-36
Part No.:
PE3W09009-36
Datasheet:
AetrixPE3W09009-36.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO N-TYPE
Shipping
Inventory:233
Comments
PE3W09009-36 Specifications
Style:
BNC to N-Type
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-213
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz