Pasternack PE3W09065LF-36
Part No.:
PE3W09065LF-36
Datasheet:
AetrixPE3W09065LF-36.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Comments
PE3W09065LF-36 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz