Pasternack PE3W09085LF/HS-36
Part No.:
PE3W09085LF/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3W09085LF/HS-36.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Shipping
Inventory:343
Comments
PE3W09085LF/HS-36 Specifications
Style:
SMA to MCX
1st Connector:
MCX Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C