Pasternack PE3W09109-36
Part No.:
PE3W09109-36
Datasheet:
AetrixPE3W09109-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Shipping
Inventory:512
Comments
PE3W09109-36 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SMA Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz