Pasternack PE3W09130-48
- Part No.:
- PE3W09130-48
- Description:
- TNC Female to SMA Male Cable 48
- Shipping:
Inventory:472
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3W09130-48 Specifications
- Style:
- SMA to TNC
- 1st Connector:
- SMA Plug
- 2nd Connector:
- TNC Jack
- 2nd Contact Gender:
- Female
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-142
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 8 GHz