Pasternack PE3W09256-12
Part No.:
PE3W09256-12
Datasheet:
AetrixPE3W09256-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMP
Comments
PE3W09256-12 Specifications
Style:
SMA to SMP
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
SMP Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
10 GHz