Pasternack PE3W09315-36
Part No.:
PE3W09315-36
Description:
N Female to TNC Male Low Loss Ca
Shipping
Inventory:159
Comments
PE3W09315-36 Specifications
Style:
N-Type to TNC
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz