Pasternack PE3W09320LF-18
Part No.:
PE3W09320LF-18
Datasheet:
AetrixPE3W09320LF-18.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Shipping
Inventory:100
Comments
PE3W09320LF-18 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMA Plug, Right Angle
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
Hand Formable .141
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz