Pasternack PE3W09359-36
Part No.:
PE3W09359-36
Datasheet:
AetrixPE3W09359-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Comments
PE3W09359-36 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-402
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz