Pasternack PE3W09431-36
Part No.:
PE3W09431-36
Datasheet:
AetrixPE3W09431-36.pdf
Description:
COAX CBL MMCX TO SMC
Shipping
Inventory:603
Comments
PE3W09431-36 Specifications
Style:
MMCX to SMC
1st Connector:
MMCX Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMC Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-188
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz