Pasternack PE3W09443-72
- Part No.:
- PE3W09443-72
- Package:
- Datasheet:
PE3W09443-72.pdf
- Description:
- SMA Male to SSMA Male Cable in 7
- Shipping:
Inventory:512
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3W09443-72 Specifications
- Style:
- SMA to SSMA
- 1st Connector:
- SMA Plug
- 2nd Connector:
- SSMA Plug
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- RG-188
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz
- Color:
- White
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 125°C