Pasternack PE3W09474/HS-12
Part No.:
PE3W09474/HS-12
Datasheet:
AetrixPE3W09474/HS-12.pdf
Description:
Reverse Polarity TNC Female Bulk
Comments
PE3W09474/HS-12 Specifications
Style:
RP-TNC to TNC
1st Connector:
RP-TNC Jack
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C