Pasternack PE3W09557-24
Part No.:
PE3W09557-24
Datasheet:
AetrixPE3W09557-24.pdf
Description:
COAX CBL SSMA TO MCX
Comments
PE3W09557-24 Specifications
Style:
SSMA to MCX
1st Connector:
MCX Plug
2nd Connector:
SSMA Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz