Pasternack PE3W09557-48
- Part No.:
- PE3W09557-48
- Package:
- Datasheet:
PE3W09557-48.pdf
- Description:
- COAX CBL SSMA TO MCX
PE3W09557-48 Specifications
- Style:
- SSMA to MCX
- 1st Connector:
- MCX Plug
- 2nd Connector:
- SSMA Plug
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-316
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz