Pasternack PE3W09560-12
Part No.:
PE3W09560-12
Datasheet:
AetrixPE3W09560-12.pdf
Description:
COAX CBL SSMA TO SMP
Shipping
Inventory:336
Comments
PE3W09560-12 Specifications
Style:
SSMA to SMP
1st Connector:
SMP Jack, Right Angle
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SSMA Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz