Pasternack PE3W09560-24
Part No.:
PE3W09560-24
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
AetrixPE3W09560-24.pdf
Description:
COAX CBL SSMA TO SMP
Shipping
Inventory:336
Comments
PE3W09560-24 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
SSMA to SMP
1st Connector:
SMP Jack, Right Angle
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
SSMA Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz