Pasternack PE3W09709-24
Part No.:
PE3W09709-24
Datasheet:
AetrixPE3W09709-24.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO TNC
Shipping
Inventory:745
Comments
PE3W09709-24 Specifications
Style:
N-Type to TNC
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
TNC Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz