Pasternack PE3W09738-36
Part No.:
PE3W09738-36
Datasheet:
AetrixPE3W09738-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO TNC
Shipping
Inventory:643
Comments
PE3W09738-36 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
TNC Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz