Pasternack PE3W09819-24
Part No.:
PE3W09819-24
Datasheet:
AetrixPE3W09819-24.pdf
Description:
COAX CBL RP-TNC TO SMA
Shipping
Inventory:807
Comments
PE3W09819-24 Specifications
Style:
RP-TNC to SMA
1st Connector:
RP-TNC Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMA Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz