Pasternack PE3W09819-48
- Part No.:
- PE3W09819-48
- Datasheet:
PE3W09819-48.pdf
- Description:
- COAX CBL RP-TNC TO SMA
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:807
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3W09819-48 Specifications
- Style:
- RP-TNC to SMA
- 1st Connector:
- RP-TNC Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 1st Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 1st Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- 2nd Connector:
- SMA Jack
- 2nd Contact Gender:
- Female
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-316
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz