Pasternack PE3W09943-36
Part No.:
PE3W09943-36
Package:
Datasheet:
AetrixPE3W09943-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SSMC
Shipping
Inventory:166
Comments
PE3W09943-36 Specifications
Style:
SMA to SSMC
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SSMC Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-188 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz