Pasternack PE3W10201-12
Part No.:
PE3W10201-12
Datasheet:
AetrixPE3W10201-12.pdf
Description:
COAX CBL MMCX TO SSMB
Shipping
Inventory:565
Comments
PE3W10201-12 Specifications
Style:
MMCX to SSMB
1st Connector:
MMCX Plug
2nd Connector:
SSMB Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-178
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz