Pasternack PE3W10340-36
Part No.:
PE3W10340-36
Datasheet:
AetrixPE3W10340-36.pdf
Description:
SMA Male to SMB Plug Right Angle
Shipping
Inventory:230
Comments
PE3W10340-36 Specifications
Style:
SMA to SMB
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SMB Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-196
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz