Pasternack PE3W10428-72
- Part No.:
- PE3W10428-72
- Datasheet:
PE3W10428-72.pdf
- Description:
- N Male to N Female Bulkhead Cabl
PE3W10428-72 Specifications
- Style:
- N-Type to N-Type
- 1st Connector:
- N-Type Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 1st Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 1st Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- 2nd Connector:
- N-Type Plug
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- RG-223
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 6 GHz