Pasternack PE3W10507/HS-24
Part No.:
PE3W10507/HS-24
Datasheet:
AetrixPE3W10507/HS-24.pdf
Description:
N Male to TNC Male Low Loss Cabl
Shipping
Inventory:460
Comments
PE3W10507/HS-24 Specifications
Style:
N-Type to TNC
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C