Pasternack PE3W10519-72
- Part No.:
- PE3W10519-72
- Datasheet:
PE3W10519-72.pdf
- Description:
- COAX CBL TNC TO TNC
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:460
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3W10519-72 Specifications
- Style:
- TNC to TNC
- 1st Connector:
- TNC Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 1st Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 1st Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- 2nd Connector:
- TNC Plug
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- RG-174
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 1 GHz