Pasternack PE3W10579-12
- Part No.:
- PE3W10579-12
- Datasheet:
PE3W10579-12.pdf
- Description:
- COAX CBL MCX TO N-TYPE
PE3W10579-12 Specifications
- Style:
- MCX to N-Type
- 1st Connector:
- MCX Plug
- 2nd Connector:
- N-Type Plug
- Length:
- 12.00" (304.80mm)
- Cable Type:
- RG-223
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms