Pasternack PE3W10618-36
Part No.:
PE3W10618-36
Description:
QMA Male to TNC Male Cable 36 In
Comments
PE3W10618-36 Specifications
Style:
TNC to QMA
1st Connector:
TNC Plug
2nd Connector:
QMA Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-142
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz