Pasternack PE3W10618-48
- Part No.:
- PE3W10618-48
- Description:
- QMA Male to TNC Male Cable 48 In
PE3W10618-48 Specifications
- Style:
- TNC to QMA
- 1st Connector:
- TNC Plug
- 2nd Connector:
- QMA Plug
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-142
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 6 GHz