Pasternack PE3W11034-18
Part No.:
PE3W11034-18
Datasheet:
AetrixPE3W11034-18.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMP
Shipping
Inventory:393
Comments
PE3W11034-18 Specifications
Style:
SMA to SMP
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SMP Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz