Pasternack PE3W11038-36
Part No.:
PE3W11038-36
Datasheet:
AetrixPE3W11038-36.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO TNC
Shipping
Inventory:652
Comments
PE3W11038-36 Specifications
Style:
N-Type to TNC
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-58
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5 GHz