Pasternack PE3W11123-18
Part No.:
PE3W11123-18
Datasheet:
AetrixPE3W11123-18.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Comments
PE3W11123-18 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
RG-405
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
11 GHz