Pasternack PE3W11579-12
Part No.:
PE3W11579-12
Description:
SMA Male to TNC Male Low Loss Ca
Comments
PE3W11579-12 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz