Pasternack PE3W11579-24
Part No.:
PE3W11579-24
Description:
SMA Male to TNC Male Low Loss Ca
Comments
PE3W11579-24 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz