Pasternack PE3W11706-24
Part No.:
PE3W11706-24
Datasheet:
AetrixPE3W11706-24.pdf
Description:
COAX CBL 4.3/10 TO SMA
Comments
PE3W11706-24 Specifications
Style:
4.3/10 to SMA
1st Connector:
4.3/10 Plug
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz