Pasternack PE3W11790/HS-12
Part No.:
PE3W11790/HS-12
Datasheet:
AetrixPE3W11790/HS-12.pdf
Description:
SMP Female to MMCX Plug Right An
Shipping
Inventory:644
Comments
PE3W11790/HS-12 Specifications
Style:
MMCX to SMP
1st Connector:
SMP Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
MMCX Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz